ZASTAVTE KRUTÉ ZAOBCHÁDZANIE S KAPRAMI!

ZASTAVTE PREDAJ žIVÝCH KAPROV

Predaj živých kaprov je barbarstvo, ktoré so sviatkami pokoja nemá nič spoločné. Pred touto krutosťou kapry na Slovensku nie sú chránené žiadnym zákonom.

Zákaz predaja živých kaprov podporili už všetky veľké maloobchodné reťazce na Slovensku spolu s mestom Žilina. Teraz je čas poslať jasnú správu ministerstvu, tieto praktiky už dávno nepatria do 21. storočia. Kapry si zaslúžia ochranu rovnako, ako všetky zvieratá, ktoré chováme.

Nedovoľte, aby stres a strach naďalej zaplavovali ulice počas vianočných sviatkov.

Podpíšte petíciu a ochráňte kapry pred krutosťou.

 

Ak si zvolíte odber noviniek, budeme Vás vedieť informovať o tom čo sa práve deje v kampani a budete mať šancu zabojovať za zvieratá aj v budúcnosti. V záujme zasielania čo najadresnejších noviniek, budeme uchovávať Vaše údaje v rozsahu meno, priezvisko, adresa, emailová adresa a telefónne číslo. Súhlas môžte kedykoľvek odvolať a z odberu sa odhlásiť jednoduchým kliknutím na odkaz v e-maile. Viac informácií o tom, ako budeme hospodáriť s Vašimi údajmi nájdete v našich Zásadách ochrany súkromia.

PREČO JE PREDAJ ŽIVÝCH KAPROV PROBLÉM?

Predaj živých kaprov je barbarstvo, ktoré so sviatkami pokoja nemá nič spoločné.

HRUBÁ MANIPULÁCIA

S kaprami sa opakovane hrubo manipuluje a domov si odnášate kapra s bolestivými poraneniami na celom tele.

KAĎA

Kapry celé dni nehybne čakajú natlačené jeden na druhom v malej kadi na rušnej ulici, kde nepoznajú nič iné, len strach.

IGELITOVÁ TAŠKA

V igelitovej taške sa dusí niekoľko desiatok minút. Takýto prevoz je pre kapra stresujúci boj o holý život.

 

vaňa

Voda vo vani je pre kapra príliš teplá na to, aby v nej vedel pokojne tráviť svoje posledné hodiny. Vo vode je navyše chlór, ktorý mu páli sliznice a žiabre.  

smrť

Kapor v domácich podmienkach často umiera pomaly a v bolestiach. Častou praktikou je utlčenie na smrť. 

 

Kto sa už Kaprie peklo rozhodol zastaviť?

Tieto reťazce a prvé mesto na Slovensku sa zaviazali nepredávať vo svojich prevádzkach živé kapry a ani neposkytovať svoje priestory na ich predaj tretím stranám. Ďakujeme!

Ďakujeme!